Diecezjalny Turniej Futsalu 2017

W sobotę 2 grudnia uczestniczyliśmy w Diecezjalnym Turnieju Futsalu organizowanym przez oddział KSM Rawiczu. Turniej poprzedzony był mszą świętą o godzinie 8:30 w kościele pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP. Następnie przeszliśmy na halę sportową znajdującą się w pobliskiej szkole, aby zacząć zmagania sportowe. W turnieju wzięło udział 7 drużyn, w tym drużyna Old-Boyów KSM. Losowanie przed rozpoczęciem zmagań przydzieliło nas do grupy B, w której znalazły się 3 zespoły. Pierwszy mecz zagraliśmy z oddziałem KSM Główna, z którym odnieśliśmy zwycięstwo 4:0. Drugie spotkanie, a zarazem ostatnie w grupie odbyło się przeciwko oddziałowi z Leszna, w którym również cieszyliśmy się z wygranej, tym razem w stosunku 4:1. W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną KSM Starołęka. Rywal okazał się dla nas naprawdę mocny prezentując dużą szybkość w przeprowadzaniu ofensywnych akcji i precyzję wymienianych podań. Do przerwy na tablicy widniał wynik 2:1 dla oddziału ze Starołęki. Po przerwie rywale ciągle reprezentowali się lepiej od nas i podwyższyli wynik na 4:1. Wtedy pięknym golem zza pola karnego popisał się Piotr Antczak przywracając nadzieję na doprowadzenie do dogrywki. Nie udało nam się jednak tego dokonać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3 na korzyść oddziału KSM Starołęka. W meczu o trzecie miejsce ponownie spotkaliśmy się z oddziałem KSM Główna. Ten mecz, mimo szybkiego prowadzenia 2:0 okazał się trudny dla nas. Ostatecznie jednak wynik 2:1 pozwolił nam cieszyć się z trzeciego miejsca w turnieju. Gratulujemy drużynie Old-Boyów, którzy w finale po zaciętym meczu w dogrywce pokonali KSM Starołęka 3:1.

Dziękujemy oddziałowi z Rawicza za organizację turnieju, a pozostałym drużynom za udział, walkę i zaangażowanie w każdym meczu. Do zobaczenia na następnych zawodach!