Kapitalizm – wielki wyzysk czy wielka szansa?

W ostatni wtorek tj. 15.05.2012 na spotkaniu otwartym został poruszony temat kapitalizmu, a dokładniej moralna strona tego systemu ekonomicznego.

Naszym gościem, był pan Paweł Toboła-Pertkiewicz z Polsko-Amerrykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Nasz prelegent (prywatny przedsiębiorca) przekonywał, iż kapitalizm stwarza ogromnie szanse dla młodych ludzi, a prowadzenie własnego przedsiębiorstwa może być przygodą życia, która  nigdy się nie znudzi.

Nasz gość podkreślał również, że nie można się poddawać i przejmować porażkami, tylko wyciągać wnioski, ponieważ czasem dopiero po kilku niepowodzeniach uda się trafić w gusta klientów. Ponoć w Stanach Zjednoczonych milionerem można stać się dopiero po sześciu bankructwach ;-).

Po wykładzie nadszedł czas na dyskusję, pytaniom nie było końca. Następnie wyświetlony został film pt. ,,Powołanie przedsiębiorcy”, który także pokazał, że kapitalizm jest wielką szansą dla kreatywnych ludzi z innowacyjnymi pomysłami.

Dziękujemy panu Pawłowi, za znalezienie czasu i przybycie do nas aż z Warszawy. Dziękujemy  także Wam, którzy przybyliście na wykład, chociaż tematyka nie należała do najłatwiejszych.