Adwentowa Noc Skupienia 2017

Piątego grudnia spotkaliśmy się w naszym kościele pod wezwaniem Św. Rocha na Adwentowej Nocy Skupienia. Tematem przewodnim był: Ojcze! Ześlij Ogień Swojego Ducha! Mszę świętą i konferencję poprowadził zaproszony przez nas ksiądz Radosław Rafał ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

Spotkanie zaczęliśmy czuwaniem, przyzywaliśmy Ducha Świętego, zapraszaliśmy Go do naszych serc, modliliśmy się o Jego dary oraz rozwiązanie trudnych problemów. Podczas mszy, po przyjęciu Pana w Najświętszym Sakramencie nastąpiła modlitwa uwielbienia do Ducha Świętego i nałożenie na uczestników rąk przez kapłanów. W trakcie tej wzniosłej modlitwy, gdy śpiewaliśmy ‘Duchu Miłości wylewaj się na nas’ i prosiliśmy Go o działanie w nas poprzez mówione na głos: ‘Przyjdź Duchu Święty!’, jak również podczas gestu nałożenia rąk i bezpośredniej modlitwy kapłana na koniec mszy świętej, niektórzy z nas doświadczyli „spoczynku w Duchu Świętym”. Na zewnątrz wygląda to jak omdlenie, lecz w rzeczywistości jest to bezpośrednie doznanie dotknięcia Boga. Ci ,którzy tego doświadczyli poczuli objęcie pełne miłości i ciepła, uczucie dalszego „wylewania się” Ducha Świętego.

Po zakończeniu modlitwy w kościele udaliśmy się do naszej salki duszpasterstwa, aby wspólnie spędzić czas przy agapie. Tam czekały już wcześniej przygotowane kanapki, sałatki i inne smaczne rzeczy. Ksiądz Radosław również z nami był, tak więc każdy miał możliwość zamienienia z nim kilku zdań.

To niesamowite doświadczenie zostanie w pamięci każdego z nas na długi czas. Obyśmy nie zbagatelizowali darów Ducha Świętego, które już od niego otrzymaliśmy, jak i tych, które jeszcze otrzymamy. Duchu Święty, rozpalaj w nas Ogień Swojej Miłości!

[ Asia Hofman ]